Jesteś świeżo upieczoną mamą i przed tobą wiele nowych obowiązków? Najbardziej obawiasz się pielęgnacji noworodka? Nie wiesz jakie kosmetyki i preparaty stosować, aby były one bezpieczne dla delikatnej i wrażliwej skóry dziecka?

Na rynku znajdziemy duży wybór produktów, dedykowanych naszym pociechom. Niestety nie wszystkie z nich nadają się do bezpiecznego
użytkowania, nawet jeśli ich reklama na to wskazuje. Co powinnaś wiedzieć o preparatach, które wybierasz do pielęgnacji swojego dziecka? Przede wszystkim powinny być pozbawione toksycznych składników i substancji na bazie ropy naftowej, parabenów i silikonów. Są to najbardziej alergenne składniki w kosmetykach dla dzieci, które mogą powodować wysypki, podrażnienia skóry i inne reakcje alergiczne.

Zamiast tego sięgaj po jak najbardziej naturalne mydła i oliwki, o krótkim składzie. Ich znalezienie może wymagać odrobiny wysiłku, a cena najczęściej jest nieco wyższa od ogólnie dostępnych produktów, ale zapewniają one znacznie większą ochronę twojemu bezbronnemu noworodkowi.